Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Produkty a služby > Speciální soustružnické pracoviště typu Pluto

Speciální soustružnické pracoviště typu Pluto

Automatický stroj pro soustružení ložiskových klecí JSS 320

Automatický stroj pro soustružení ložiskových klecí JSS 320       

Účel použití stroje

JSS 320 je stroj určený pro automatické obrábění lisovaných plechových ložiskových klecí. Obsluha stroje zakládá klece do speciálního upínacího přípravku na vřeteni stroje. Po spuštění automatického cyklu se uzavře pracovní prostor stroje a stroj provede obrobení klece dle programu. Po skončení obrábění stroj automaticky otevře dveře pracovního prostoru.

Obecný popis stroje

Základ stroje je tvořen svařovaným rámem z ocelových trubek čtvercového průřezu. Na rámu jsou upevněny dvě dvouosé pracovní stanice, vřeteník, hnací motor, rozvaděč a ochranný rám pracovního prostoru stroje.

Obráběný dílec se zakládá do upínacího přípravku umístěného na vřetenu stroje. Upnutí kusu zajišťuje pneumatický válec ovládaný nožním spínačem. Obrábění dílce provádí dvě cnc stanice poháněné servomotory.

Ochranný rám pracovního prostoru stroje je opatřen čelními posuvnými dveřmi ovládanými pneumatickým válcem a dvojicí bočních servisních dveří s elektrickými bezpečnostními zámky. Dveře pracovního prostoru jsou zaskleny bezpečnostním sklem. V zadní části rám zakrývá hnací motor vřetena a pneumatický upínací válec.

Na levém boku stroje je ve spodní části umístěna stanice úpravy stlačeného vzduchu, redukční ventil upínacího válce a mazací agregát pracovních stanic. Na levém boku se pak nachází také ovládací panel řídícího systému stroje.

Parametry stroje

Základní rozměry 1500 x 2810 x 1880 mm (Š x V x D)
Dopravní výška stroje 2440 mm (bez pneumatického pístu)
Hmotnost 1200 kg
Napájecí napět 3x400/230V
Příkon 7 kW
Pohon vřetena Asynchronní elektromotor s brzdou - 4kW 1400ot/min, frekvenční měnič
Otáčky vřetena 200 – 1200 ot/min
Upínání obrobku Pneumatický válec ø 120mm, zdvih 20mm
Pracovní stanice 2x dvouosá pracovní stanice, posuvy servomotory s kuličkovými šrouby, lineární valivé vedení, centrální mazání
Zdvih stanice osa X1 120mm, osa Z1 50mm/ osa X2 120mm, osa Z2 50mm
Velikost obráběných dílců ø 75-120mm, šíře 10-60mm
Řídící systém Siemens 828